Jak rozpocząć współpracę z agencją?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

O tym przeczytasz w artykule

Podjąłeś już decyzję. Decydujesz się na skorzystanie z usług profesjonalistów, aby wspomóc swój biznes w Internecie. Zastanawiasz się pewnie co dalej? Bez obaw! Pokażemy Ci jak bezproblemowo rozpocząć współpracę z agencją!

Najważniejsze jest zaufanie – zdecydowałeś się na współpracę z najlepszymi, nie musisz mieć więc obaw o to, że coś pójdzie nie tak. Znamy się na Internecie najlepiej – możesz nam zaufać.

Drugim ważnym elementem jest przekazanie agencji odpowiednich narzędzi. Od tego jak to teraz zrobimy, zależy czy nasza współpraca będzie przebiegać bezproblemowo pod względem technicznym.

Osiem kroków – tyle cię dzieli od przekazania dostępów które są konieczne do rozpoczęcia pracy z naszej strony.

Krok pierwszy: Identyfikator Google ADS

W pierwszej kolejności, należy zalogować się do usługi Google ADS, a następnie kliknąć ikonę znaku zapytania w prawym górnym rogu. Na dole menu znajdziemy potrzebny „identyfikator klienta”. Należy go przekazać agencji i nie podawać nikomu nieznajomemu.

Krok drugi: Nadanie dostępu do Google Analytics

W tym celu należy zalogować się do usługi Google Analytics i wybrać panel ustawień (administracja) w lewym dolnym rogu.

Następnie nadajemy dostęp do konta Google Analytics poprzez opcję „Zarządzanie Użytkownikami Konta”.  W tym miejscu dodajemy użytkownika, wprowadzamy adres mailowy administratora podany przez agencję i nadajemy uprawnienia administratora.

Po wszystkim wystarczy tylko zatwierdzić.

Krok trzeci: Nadanie dostępu do Google Merchant

Nadanie dostępów do Google Merchant nie różni się za bardzo od tego co robiliśmy przed chwilą w Google Analytics. Tu również musimy wprowadzić adres mailowy administratora podany przez agencję i nadać uprawnienia administratora.

Krok czwarty: Dostęp do panelu strony (CMS)

W ustawieniach panelu strony, którą już posiadasz, należy odnaleźć opcję dodania nowych kont użytkownika. Wybieramy tę opcję, a następnie utworzyć konto będące kontem administratora.

Krok piąty: dostęp do Menadżera Tagów Google

Tu również wykonujemy te same czynności, które robiliśmy w poprzednich krokach związanych z usługami Google. W ustawieniach musimy wprowadzić adres mailowy administratora podany przez agencję i nadać uprawnienia administratora.

Krok szósty: Nadanie dostępu do Facebooka

Facebook to istotne narzędzie reklamowe bez którego trudno sobie wyobrazić promowanie twojej firmy. W pierwszej kolejności powinniśmy zalogować się do menadżera stron firmowych i przejść do „Ustawień firmowych” a potem w opcję „dodaj” w panelu użytkowników.

Otworzy się okno w którym wpisujemy adres mailowy administratora podany wcześniej przez agencję. Powinniśmy wybrać opcję „Dostęp administratora”.

W kolejnym kroku konfigurujemy ważne elementy związane z promocją i reklamą naszej strony. Uważnie wybierz elementy tak aby któregoś nie pominąć. W tym samym oknie wybieramy również dostęp do takich funkcji jak katalog produktowy, konto reklamowe i piksel. Tutaj też wybieramy odpowiednie opcje. Na koniec wybieramy „Zaproś”.

Krok siódmy: Nadanie dostępu do Google Search Console

W przypadku Search Console wykonujemy te same czynności, które robiliśmy w poprzednich krokach związanych z usługami Google. Tak więc w ustawieniach musimy wprowadzić adres mailowy administratora podany przez agencję i nadać uprawnienia administratora.

Krok ósmy: Ułatw komunikację między nami dzięki Trello

Aby ułatwić komunikację między nami, polecamy korzystać z platformy Trello. Jest to świetne narzędzie pozwalające planować pracę oraz przypisywać zadania.

To wszystko. Rozpocząłeś współpracę z agencją!

Oczywiście można nadać ograniczone uprawnienia, jednak będzie rodziło to problemy w przyszłości. Jak widzisz, nadanie uprawnień i przekazanie dostępów agencj jest bezpieczne i w pełni transparentne. Pamiętaj – współpracujesz z profesjonalistami!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Kamil Chmurzyński

Kamil Chmurzyński

Podobne wpisy