ect-logo.png

Poukładamy Twój marketing

/
/
/
Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma krok po kroku?

/Blog

Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma krok po kroku?

Małgorzata Marcinkowska

W obecnej epoce online, by zaistnieć w świadomości klientów, Wasza firma musi być widoczna w internecie. To właśnie tutaj potencjalni klienci poszukują informacji o produktach i usługach, które oferujecie. Jednym z kluczowych narzędzi, które pomaga zdobyć tę widoczność, jest wizytówka Google Moja Firma. W tym wpisie dowiecie się krok po kroku, jak założyć i skonfigurować swoją własną wizytówkę Google Moja Firma oraz dlaczego jest to tak ważne dla rozwoju Waszego biznesu.

Czym jest wizytówka Google Moja Firma?

Wizytówka Google Moja Firma pełni rolę cyfrowego wizerunku Waszego biznesu. To bezpłatne narzędzie oferowane przez Google, które umożliwia przedstawienie Waszej firmy potencjalnym klientom w sposób czytelny i atrakcyjny. Wasza wizytówka Google to swojego rodzaju “mini-strona internetowa”, na której możecie udostępniać podstawowe informacje o Waszym biznesie, takie jak nazwa, adres, godziny otwarcia, numer telefonu, strona internetowa, opinie klientów i wiele więcej. Jest to pierwszy krok, aby Wasza marka była widoczna na mapach Google oraz w wynikach wyszukiwania.

wizytówka Google eCommerce Team

Dlaczego warto mieć wizytówkę Google Moja Firma?

Decyzja o posiadaniu wizytówki Google Moja Firma niesie za sobą wiele korzyści, które mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój Waszego biznesu. Poznajcie kilka z nich:

1. Zwiększenie widoczności online

Kiedy ktoś wpisuje w wyszukiwarkę frazy związane z Waszą branżą lub lokalizacją, wizytówka Google może pojawić się na liście wyników. To oznacza, że potencjalni klienci szybko dowiedzą się o istnieniu Waszego biznesu.

2. Zaufanie klientów

Wizytówka Google zawiera opinie klientów. Pozytywne recenzje oraz oceny są jak cegiełki, które składają się na solidny fundament zaufania do firmy. Klienci często decydują się na skorzystanie z usług lub zakup produktów od marek, które cieszą się dobrą reputacją online. To zjawisko, nazywane społecznym dowodem słuszności, stanowi stały i niezawodny czynnik wpływający na przyciąganie klientów, co potwierdza jego kluczową rolę również w tym przypadku.

3. Informacje na wyciągnięcie ręki

Potencjalni klienci mają dostęp do podstawowych informacji o Waszej firmie, takich jak adres, godziny otwarcia czy numer telefonu. To znacznie ułatwia kontakt oraz skorzystanie z Waszych usług.

4. Bezpłatna reklama

Jednym z głównych powodów, dla których warto stworzyć wizytówkę Google Moja Firma, jest możliwość skutecznej promocji swojego biznesu bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto zauważyć, że wizytówka Google Moja Firma jest całkowicie bezpłatna. Nie musicie płacić za jej założenie ani utrzymanie. To doskonały sposób na reklamę dla małych firm z ograniczonym budżetem, co pozwala jednocześnie zaoszczędzić środki na innych celach.

Chociaż istnieje możliwość płatnej reklamy w Google Moja Firma, warto podkreślić, że sama wizytówka stanowi darmowe narzędzie, które umożliwia firmom zyskanie widoczności online bez kosztów. Płatna reklama jest opcjonalna i może być rozważana osobno, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości budżetowych.

5. Lokalizacja na mapie

Posiadanie wizytówki Google Moja Firma ma nie tylko zalety związane z widocznością online, ale także wpływa korzystnie na pozycjonowanie lokalne Waszego biznesu. Dzięki wizytówce Wasza firma staje się widoczna na mapie Google, co ułatwia potencjalnym oraz obecnym klientom znalezienie Waszej lokalizacji stacjonarnej. To szczególnie istotne dla lokalnych przedsiębiorstw, które chcą dotrzeć do klientów w okolicy.

Dodatkowo, w kontekście pozycjonowania lokalnego, warto wspomnieć o artykule, który omawia tę tematykę bardziej szczegółowo. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu na temat pozycjonowania lokalnego, gdzie znajdziecie cenne wskazówki dotyczące wykorzystania wizytówki Google Moja Firma w celu zwiększenia widoczności w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Przykład wyświetlania lokalizacji na mapie dzięki wizytówce Google

Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma – krok po kroku

Teraz gdy wiecie, dlaczego warto mieć wizytówkę Google Moja Firma, przejdźmy do kroków, jak założyć własną wizytówkę:

Krok 1: Zalogujcie się na konto Google

Jeśli nie macie jeszcze konta Google, przejdźcie na stronę główną Google (www.google.com) i kliknijcie „Zaloguj się”. Następnie wybierzcie „Utwórz konto” i postępujcie zgodnie z instrukcjami.

Krok 2: Przejdźcie do Google Moja Firma

Po zalogowaniu się na swoje konto Google, otwórzcie nową kartę w przeglądarce i wpiszcie „Google Moja Firma” w wyszukiwarce. Kliknijcie na pierwszy wynik, który prowadzi do strony „Profil Firmy w Google ” (dawniej Google Moja Firma).

Krok 3: Dodajcie Waszą firmę

Na stronie Profil Firmy w Google, kliknijcie przycisk „Zarządzaj”.  Dalej wprowadźcie nazwę Waszej firmy.

Pierwszy krok do zrobienia wizytówki Google - kliknięcie przycisku "Zarządzaj" na stronie Profil Firmy w Google
Tworzenie wizytówki - wpisanie nazwy firmy, która będzie się wyświetlać w Google.

Krok 4: Wybierzcie kategorię biznesu

Google poprosi Was teraz o wybranie kategorii, która najlepiej opisuje Waszą markę. To pomoże klientom łatwiej Was znaleźć.

Krok 5: Dodajcie adres

Podajcie dokładny adres, włączając numer ulicy, miasto, kod pocztowy i kraj. Upewnijcie się, że jest to dokładna lokalizacja, gdzie klienci będą mogli Was odnaleźć.

Krok 6: Podajcie informacje kontaktowe

Teraz dodajcie numer telefonu oraz adres strony internetowej, jeśli ją posiadacie. To ułatwi klientom skontaktowanie się z Wami lub odwiedzenie Waszej strony.

Krok 7: Weryfikacja adresu

Google może poprosić o weryfikację adresu, aby upewnić się, że jesteście właścicielami lub macie do niej pełny dostęp. Weryfikacja może odbyć się na różne sposoby, na przykład poprzez przesłanie kodu weryfikacyjnego na podany adres.

Krok 8: Publikacja wizytówki

Gdy uzupełnicie wszystkie niezbędne informacje, nadszedł czas, aby opublikować Waszą wizytówkę w usłudze Google Moja Firma. Ten etap ma kluczowe znaczenie, ponieważ Wasza marka jest teraz bardziej widoczna dla klientów w wynikach wyszukiwania Google.

Krok 9: Dokończcie profil

Po publikacji możecie dodać więcej informacji o Waszym biznesie. Możecie wstawiać zdjęcia, opis działalności, godziny otwarcia, a nawet specjalne oferty dla klientów.

Krok 10: Zarządzajcie opiniami

Monitorujcie opinie klientów i reagujcie na nie. Pozytywne recenzje przyciągają klientów, a odpowiednie zarządzanie opinią jest kluczowe dla sukcesu online.

Jak dodać firmę do Google Maps?

Tworząc profil firmy w Google Moja Firma, automatycznie tworzona jest wizytówka firmy na platformie Google Maps. Ten proces jest zazwyczaj prosty i polega na podaniu podstawowych informacji o firmie, takich jak nazwa, adres, godziny otwarcia, numer telefonu oraz inne istotne dane. Po utworzeniu profilu firmy oraz uzupełnieniu tych informacji wizytówka zostaje opublikowana i staje się widoczna w wynikach wyszukiwania Google, a także na mapach Google Maps. Dlatego też, w większości przypadków, nie ma potrzeby martwić się o ręczne dodawanie firmy do map.

Warto jednak dodać, że istnieją sytuacje (zwłaszcza gdy firma już posiada istniejący profil w Google Maps), które mogą wymagać weryfikacji danych lub potwierdzenia tożsamości właściciela firmy, aby uzyskać pełny dostęp do zarządzania wizytówką. Celem tej weryfikacji jest zapobieżenie nieuprawnionym modyfikacjom oraz podniesienie wiarygodności informacji o firmie.

Czy wizytówka firmy w Google Maps jest płatna?

Warto również zaznaczyć, że wizytówka firmy w Google Maps jest całkowicie bezpłatna. Nie ponosicie żadnych opłat za jej założenie ani utrzymanie. To ważne, abyście mieli pewność, że budujecie swoją widoczność online bez dodatkowych kosztów. Jednak, jeśli w przyszłości zdecydujecie się na bardziej zaawansowane opcje promocji w Mapach Google, takie jak płatna reklama, możecie również rozważyć te możliwości, aby jeszcze skuteczniej dotrzeć do swojej grupy docelowej. Jednak sam fakt posiadania wizytówki na mapach Google jest w pełni darmowy i stanowi cenny krok w kierunku rozwoju Waszego biznesu.

Google Moja Firma — sposób na zwiększenie widoczności 

Założenie wizytówki Google Moja Firma to prosty sposób na zwiększenie widoczności Waszego biznesu w internecie. Dzięki niej potencjalni klienci łatwo znajdą Was w wyszukiwarce Google i na mapach. To także sposób na budowanie zaufania dzięki pozytywnym recenzjom klientów. Jeśli jednak wolicie zasięgnąć wsparcia w zakresie reklamy online, optymalizacji wizytówki lub innych aspektów marketingu internetowego, jesteśmy gotowi Wam pomóc. Skontaktujcie się z nami, żeby razem osiągnąć jeszcze większy sukces online.

Oceń wpis

Masz pytania?

napisz do nas

  Zgadzam się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez eCommerce Team Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w celach marketingowych ... * rozwiń
  Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych oraz przysługującymi mi prawami ... * rozwiń

  Małgorzata Marcinkowska

  CONTENT/SOCIAL MEDIA
  Gotowanie, podróże i fotografia to coś, co mnie napędza. Lubię wędrówki w nieznane, a czasem zwyczajnie skryć się za okładką dobrej książki. W eCommerce Team zajmuję się tworzeniem treści i prowadzeniem social mediów.
  Udostępnij ten post

  /Polecane artykuły

  eCommerce Team
  ? Jakie będą trendy w marketingu w 2023 roku? Trendy konsumenckie? Trendy w tworzeniu treści? Odpowiedzi tutaj! ⬆️
  Maciej Świstoń
  Firmowy blog ma cały szereg zalet. Od wsparcia w budowaniu profesjonalnego wizerunku marki bądź konkretnej osoby, przez tematykę widoczności w wyszukiwarkach aż po generowanie leadów, edukacji czy – po prostu – pojawienia się w internecie. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze powstaje on w konkretnym celu i wymaga pewnego przygotowania, konsekwencji
  seo co to jest
  Bożena Kurzyńska
  SEO – co to jest? Warto znać odpowiedź na to pytanie. Prowadzicie biznes w sieci, ale Wasza strona internetowa nie przynosi zamierzonych efektów? Odpowiedzią na ten problem może być właśnie SEO.Jest to artykuł o SEO, inspirowany najpopularniejszymi frazami wpisywanymi w Google, które są związane z działalnością naszej agencji eCommerceTeam. Należy
  Oliwia Stachowska
  E-mail marketing to jedna z najpopularniejszych form marketingu bezpośredniego, stosowana przez marketerów już przeszło od 20 lat i wciąż cieszy się dużą skutecznością. Co to jest e-mail marketing i jak go stosować, aby przynosił oczekiwane rezultaty? Wyjaśniamy to w poniższym artykule.  E-mail marketing – co to takiego? Mianem e-mail marketingu