ect-logo.png

Poukładamy Twój marketing

/
/
Stworzenie platformy Caspar FIZ

Stworzenie platformy Caspar FIZ

Czas trwania

Około pół roku - prace koncepcyjne, akceptacja, konsultacje ze stosownymi działami, wdrożenie, testy, przekazanie dostępów oraz onboarding (wewnątrz organizacji i na zewnątrz).

Wyzwanie

Odświeżenie designu i przebudowa platformy, która umożliwia monitorowanie inwestycji i dostęp do związanych z nią dokumentów dla klientów Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych. Kluczowymi wyzwaniami była przede wszystkim zgodność z obowiązującymi normami prawnymi, zachowanie możliwie bliskiego dawnemu designowi (do którego klienci zdążyli się przyzwyczaić) wyglądu przy jednoczesnym wprowadzeniu dość daleko idących zmian i przygotowanie bezpiecznego ale wygodnego systemu przekazania danych i logowania.

Klient

Spółka Caspar TFI

Opinia klienta

"Z naszej perspektywy Platforma jest kolejnym narzędziem kontroli w wypadku Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych zarządzanych przez Caspar TFI S.A. Dzięki niej inwestor może stale z każdego miejsca na świecie, monitorować przebieg swojej inwestycji. Ważne, aby zapewniało to maksymalne bezpieczeństwo, było zgodne z obowiązującymi normami i zrozumiałe oraz wygodne w obsłudze dla klienta. Z perspektywy czasu można stwierdzić, że udało się to zrealizować w 100%."
Przedstawiciel Caspar TFI,
Jak rozwiązaliśmy to zadanie?

Badania użytecznościowe poprzedniej Platformy (wewnętrzne i zewnętrzne), następnie przygotowanie listy pożądanych funkcjonalności i makietowanie odświeżonej Platformy. Każdy większy etap makietowania finalizowany był konsultacjami z przedstawicielami i przedstawicielkami zaangażowanych działów w Caspar TFI. Kiedy etapy koncepcyjne zostały zakończone, pozostał nadzór i bieżące testy wdrażanych rozwiązań. Po wdrożeniu niezwykle ważny był poprawny onboarding, dzięki któremu nowa Platforma zyskała aprobatę i spełniła oczekiwania.

Laptop przedstawiający wykres stopy zwrotu

Komentarz

"Fundusze Inwestycyjne Zamknięte to specyficzne produkty, w przypadku których próg wejścia na poziomie dziesiątek milionów złotych sprawia, że muszą być niezwykle bezpieczne a przy tym dopasowane do przyzwyczajeń i nawyków klienta. Często drobna zmiana może sprawić, że system będzie dla niego trudny w użytkowaniu. Dodatkową trudnością jest to, że na rynku nie ma wiele takich Platform do monitorowania inwestycji FIZ - stąd też trudno o punkty odniesienia. Cieszę się, że nasze wdrożenie zakończyło się sukcesem i udało się przygotować rozwiązanie, które wpasowało się w potrzeby naprawdę różnych grup zainteresowanych platformą (od Działu Prawnego, przez Operacyjny aż po - co najważniejsze - samych Klientów)."
Maciej Świstoń
Maciej Świstoń, Content Hub Leader w eCommerce Team