ect-logo.png

Poukładamy Twój marketing

/
/
/
Przydatne aplikacje do tworzenia rolek na Instagrama!

/Blog

Przydatne aplikacje do tworzenia rolek na Instagrama!

Kinga Arend

Tworzenie atrakcyjnych treści w mediach społecznościowych jest niezwykle ważne, jeśli chcemy budować rozpoznawalność swojej marki w internecie. Kreatywny sposób komunikacji z odbiorcami wykorzystywany jest w szczególności na Instagramie, gdzie od dłuższego czasu popularnością cieszą się rolki. 

Dynamiczne, krótkie filmy odtwarzane w pętli nie tylko angażują widza, ale pozwalają w szybki i ciekawy sposób przekazać określone informacje. Stworzenie tego typu treści, wymaga jednak nie tylko czasu, ale także odpowiednich narzędzi i umiejętności edycyjnych. Pomocne mogą okazać się w tym przypadku różnego rodzaju aplikacje do tworzenia rolek. Pojawia się jednak pytanie, które z dostępnych na rynku wybrać, aby stworzyć estetycznego i przykuwającego uwagę reelsa na Instagrama? 

Na to pytanie nie udzielimy jednoznacznej odpowiedzi, ale postaramy się ułatwić Wam ten wybór. Sprawdźcie poniższe propozycje, bo naszym zdaniem są one naprawdę godne uwagi! 


Przeczytaj również: Jak skutecznie prowadzić konto na Instagramie?

Aplikacje do tworzenia rolek na Instagrama, które musisz znać

Oto kilka aplikacji, które naszym zdaniem powinieneś/powinnaś znać, jeśli chcesz tworzyć dobrej jakości reelsy na Instagrama. Większość z wymienionych przykładów działa bardzo dobrze w podstawowej – bezpłatnej – wersji, którą można pobrać zarówno na telefon z systemem Android jak i iOS. 

InShot 

Aplikacja InShot to prawdziwy must-have dla każdego, kto chce tworzyć efektowne rolki na Instagramie. Narzędzie to dystrybuowane jest zarówno na Google Play Store, jak i App Store. Dostęp do wszystkich funkcjonalności tej aplikacji jest płatny. Jednak bez obaw, jej podstawowa – bezpłatna – wersja w większości przypadków jest naprawdę wystarczająca.

Dzięki InShot możesz łatwo edytować swoje filmy, dodawać ciekawe przejścia oraz muzykę. Poza tym masz możliwość umieszczania zarówno tekstu, jak i naklejek w dowolnych miejscach rolki. InShot pozwala także na zmianę prędkości nagrania czy jego rozmiaru. Interfejs jest bardzo intuicyjny, co sprawia, że nawet początkujący użytkownicy bez większych problemów poradzą sobie z obsługą tej aplikacji.

Źródło: https://play.google.com/.

CapCut 

Na podobnej zasadzie jak InShot działa aplikacja CapCut. Znajdziesz ją zarówno w App Store, jak i Sklepie Play. Z większości funkcji dostępnych w tej apce możesz korzystać za darmo, bez konieczności dokupowania dodatkowych subskrypcji czy wersji premium. 

Dzięki CapCut możesz przyciąć nagranie oraz połączyć ze sobą kilka różnych fragmentów filmu lub dowolne zdjęcia w jedną całość. Aplikacja oferuje bogaty wybór interesujących przejść, filtrów oraz innych efektów i szablonów, dzięki którym Twoje materiały zyskają naprawdę profesjonalne wykończenie. Nie brakuje również różnego rodzaju muzyki, gdyż CapCut posiada dostęp do biblioteki licencjonowanych klipów dźwiękowych. 

Adobe Premiere Rush 

Jeśli jesteś jednak bardziej zaawansowanym użytkownikiem i poszukujesz aplikacji oferującej większe możliwości edycji, to Adobe Premiere Rush będzie idealnym wyborem. Aplikacja jest bezpłatna (do pobrania w App Store i Google Play Store), ale podobnie jak poprzednie narzędzia ma możliwość wykupienia płatnego abonamentu. 

Adobe Rush umożliwia zmianę formatu wideo, obrót i wykadrowanie filmu oraz połączenie jego poszczególnych fragmentów w dowolnej kolejności. Dzięki tej aplikacji możesz dodawać muzykę, tytuły oraz nagrywać podkłady głosowe. Adobe Premiere Rush w darmowej wersji pozwala na eksport materiału bez żadnych ograniczeń. 

Jeśli tworzysz projekty – wymagające precyzyjnej korekcji kolorów, edycji wielościeżkowej czy synchronizacji między wieloma urządzeniami, to zdecydowanie lepiej postawić na Adobe Premiere Rush niż na przykład wspomniany powyżej CapCut. 

VivaVideo 

VivaVideo to kolejna aplikacja, która umożliwia tworzenie dynamicznych i efektownych rolek. Dostępna jest dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. 

VivaVideo pozwala na łączenie kilku klipów w jeden oraz płynne przejścia pomiędzy różnymi scenami. Posiada wiele gotowych szablonów plików wideo, a także prosty kreator pokazu slajdów, do tworzenia prezentacji ze zdjęć. Edytor pozwala na natychmiastowe podglądanie wprowadzonych zmian. Dzięki opcji Voice Changer, możesz zmienić głos osoby mówiącej na filmie. 

W darmowej wersji programu długość filmu jest ograniczona do 5 minut – usunięcie limitu czasu czy znaku wodnego umieszczonego w prawym dolnym rogu – jest płatne.  

  Źródło: https://play.google.com/.

Mojo 

Mojo – tak samo jak poprzedniczki – jest aplikacją darmową, przeznaczoną dla posiadaczy telefonów z Androidem oraz iOS. Narzędzie posiada 1200 unikatowych szablonów. W większości połączone są one z popularnymi dźwiękami z Instagrama czy TikToka, ale w zależności od potrzeb możesz je dowolnie edytować. 

Poza dodawaniem automatycznych napisów, tworzeniem siatki, łatwą zmianą rozmiaru czy możliwością wstawiania ciekawych przejść, Mojo umożliwia również korzystanie z szablonów AI. Dzięki nim możesz obserwować, jak narzędzie zamienia na przykład wgrane przez Ciebie zdjęcie w mema. 

Canva

Canva znana głównie z możliwości tworzenia grafiki, udostępnia również interesujące szablony do produkcji i edycji Reels. Jest to narzędzie bezpłatne (w wersji podstawowej), które mogą pobrać na swój telefon posiadacze zarówno telefonów z Androidem, jak i iOS. 

Różnorodne układy, filtry, nakładki oraz animacje pozwalają na wykonanie w Canvie niezwykle estetycznych i profesjonalnych rolek. Aplikacja zapewnia dostęp do biblioteki darmowej muzyki, efektów dźwiękowych oraz gotowych szablonów. Warto wziąć jednak pod uwagę to, że sporo tych najciekawszych funkcjonalności dostępnych jest tylko w wersji pro. Poza tym Canva oferuje funkcję Collaborate, która umożliwia bezpośrednią współpracę w ramach jednego projektu z innymi osobami z zespołu. 

Źródło: https://www.canva.com/pl_pl/tworzyc/rolki-reels/.

Jak stworzyć rolkę na Instagrama?

Poznałeś/-aś już przydatne narzędzia do tworzenia/edytowania rolek na Instagrama. Czas zatem przetestować je w praktyce! Jednak od czego zacząć? Z pomocą przychodzi nasz mini przewodnik, który z pewnością Ci to ułatwi. 

 1. Wybierz temat reelsa: zanim zaczniesz nagrywać, zastanów się, o czym chcesz opowiedzieć w swojej rolce. Czy będzie to krótka wskazówka, lifehack, a może po prostu fragment twojego dnia? Wybierz temat, który Cię interesuje i który będzie ciekawy dla Twoich obserwujących.
 2. Przygotuj scenariusz (opcjonalnie): jeśli potrzebujesz, możesz przygotować krótki scenariusz lub listę punktów, które chcesz poruszyć w swojej rolce. To pomoże Ci utrzymać spójność i płynność narracji.
 3. Nagraj materiał: skorzystaj z aplikacji do nagrywania video na swoim telefonie. Mimo możliwości edycji, pamiętaj o odpowiednim tle oraz oświetleniu. Zadbaj też o jakość dźwięku. 
 4. Edytuj i dodaj efekty: po nagraniu, zaimportuj materiał do wybranej przez siebie aplikacji (na przykład z powyższej listy). Dodaj muzykę, tekst, filtry i inne efekty, które uważasz, że powinny się znaleźć w Twoim reelsie. 
 5. Opublikuj na Instagramie: po zakończeniu edycji zapisz swoją rolkę i opublikuj ją na Instagramie. Dodaj odpowiednie # i słowa kluczowe, aby zwiększyć zasięg swojej treści.

Instagram Reels – wybierz aplikację i działaj! 

Tworzenie rolek na Instagrama może być nie tylko świetną zabawą, ale i doskonałym sposobem na kreatywne przekazywanie różnego rodzaju treści. Z pomocą opisanych powyżej aplikacji możesz samodzielnie, krok po kroku stworzyć naprawdę wartościowy i przyciągający uwagę content.

Nie ulega wątpliwości, że każde z wymienionych narzędzi ma zarówno swoje zalety jak i wady. Warto zatem poświęcić trochę czasu i przetestować, z którym z nich pracuje Ci się najlepiej.  

Aplikacje już znasz, ale jeśli zastanawiasz się jak wygląda sam proces tworzenia instagramowych rolek, to koniecznie przeczytaj nasz wpis o tym czym są i jak stworzyć rolki na Instagramie.  Powodzenia! 

5/5 - (10 votes)

Masz pytania?

napisz do nas

  Zgadzam się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez eCommerce Team Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w celach marketingowych ... * rozwiń
  Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych oraz przysługującymi mi prawami ... * rozwiń

  Kinga Arend

  Udostępnij ten post

  /Polecane artykuły

  Oliwia Stachowska
  Coraz więcej mówi się o dostępności stron internetowych czy nawet social mediów. Warto iść w tym kierunku i zacząć dbać, by Wasze profile były jak najbardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Szczególnie że to często tylko kilka kliknięć więcej. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, które warto wdrożyć i nie zajmie to
  Małgorzata Marcinkowska
  Pewnie wiecie, kto jest Waszą konkurencją na rynku i mniej-więcej, jak działa oraz mniej-więcej co robi. Jednak właśnie to „mniej-więcej” sprawia, że Wasza konkurencja ma nad Wami przewagę. Przeprowadzenie szczegółowej analizy działań, obranej strategii oraz mocnych stron konkurentów umożliwi Wam lepsze zrozumienie otoczenia biznesowego, a także identyfikację obszarów do poprawy.
  Maciej Świstoń
  Raport Nielsena (The Nielsen Total Audience Report Hub) potwierdza, że w obecnych czasach ludzie są przesyceni informacjami, więc szukają mediów, które pomogą im wyselekcjonować najważniejsze treści. Dlatego każdy specjalista i specjalistka zajmujący się contentem powinni zawsze być na bieżąco i tworzyć treści w odpowiednim kontekście oraz formie. Kluczową kwestią jest
  Bożena Kurzyńska
  Być może słowo „blog” kojarzy Wam się tylko jako internetowy pamiętnik. Szczerze mówiąc, nie jest to najszczęśliwsza konotacja. Mało tego, nie dziwi nas, że nie jesteście przekonani, kiedy ktoś mówi, że „trzeba zacząć prowadzić firmowego bloga”. Dlaczego więc próbujemy zmienić Wasze zdanie? W tym artykule opowiemy, co to jest content