ect-logo.png

Poukładamy Twój marketing

/
/
/
Formaty reklam video na YouTube

/Blog

Formaty reklam video na YouTube

Bożena Kurzyńska
Formaty reklam video na YouTube - grafika

Formaty reklam video na YouTube są bardzo zróżnicowane. To, który wybierzemy jest bardzo ważne w kontekście celu jaki zamierzamy osiągnąć. Liczba internautów w Polsce w maju 2019 roku wyniosła ogółem 28,3 mln. Z czego prawie 20mln korzysta z platformy YouTube. Daje to zasięg ponad 69,7%. (dane: PBI/Gemius maj 2019). Można śmiało stwierdzić, że reklamy na YouTube stanowią ogromną konkurencję dla tych telewizyjnych, a ich zasięg i możliwość analizy to największa zaleta.

Kiedy mamy już opracowane cele kampanii — możemy przemyśleć, jaki typ reklamy chcielibyśmy wykorzystać. Do wyboru mamy różne formaty reklam na YouTube.

Formaty reklam na YouTube – reklamy in-stream możliwe do pominięcia

Tego typu format pojawia się przed filmami, w ich trakcie, a także po nich i w różnych witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google.
Jak wygląda płatność? Płacisz, gdy użytkownik obejrzy 30 sekund filmu (lub cały film, jeśli jest on krótszy niż 30 sekund) albo wejdzie z nim w inną interakcję – zależnie od tego, co nastąpi wcześniej (w przypadku stawek CPV — Cost Per View). Jeśli natomiast wybrałeś cel: docelowa wartość CPM lub docelowy CPA i maksymalizacja liczby konwersji — płacisz za wyświetlenia.

Cele, z jakimi łączą się kampanie tego typu, to:

 • sprzedaż,
 • ruch w witrynie,
 • świadomość i zasięg marki,
 • potencjalni klienci,
 • rozważanie zakupu produktu danej marki.

Formaty reklam na YouTube – reklamy in-stream niemożliwe do pominięcia

Ten format reklam na YouTube pojawia się przed filmami, w ich trakcie, a także po nich i w różnych witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google. Trwają one maksymalnie 15 sekund, a użytkownicy nie mogą ich pominąć.

Jak wygląda płatność? Płacisz za każde wyświetlenie. Reklamy in-stream niemożliwe do pominięcia są objęte strategią docelowa wartość CPM, więc płacisz za każde wyświetlenie reklamy.

Cele, z jakimi łączą się kampanie tego typu, to:
świadomość i zasięg marki

Formaty reklam na YouTube – reklamy wideo discovery

Reklamy Discovery pojawiają się w wynikach wyszukiwania na You Tube, obok filmów lub na stronie głównej YouTube na komórki. Składają się z tekstu i miniatury pobranej z filmu. Rozmiary i wygląd reklamy mogą się zmieniać w zależności od miejsca wyświetlania, ale reklamy wideo Discovery zawsze zachęcają użytkowników do kliknięcia umożliwiającego obejrzenie filmu. Po kliknięciu materiał wideo wyświetli się na stronie odtwarzania filmu lub na stronie kanału w YouTube.

Jak wygląda płatność? Płacisz jedynie wtedy, kiedy użytkownik kliknie reklamę.

Cele, z jakimi łączą się kampanie tego typu, to:
rozważanie zakupu produktu danej marki

Bumpery reklamowe

Trwają maksymalnie 6 sekund, dlatego muszą szybko i skutecznie przyciągać uwagę. Można je odtwarzać przed filmem, w jego trakcie lub po nim. Widzowie nie mogą pominąć reklamy. Pojawiają się w filmach w YouTube oraz w witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google.

Jak wygląda płatność? Bumpery są objęte strategią docelowa wartość CPM, więc płacisz za każde wyświetlenie reklamy.

Cele, z jakimi łączą się kampanie tego typu, to:
świadomość i zasięg marki

Reklamy w banerze masthead

Można je zarezerwować tylko u przedstawiciela handlowego Google. Ten format polecany jest do zwiększania świadomości wśród klientów odnośnie do premiery rynkowej nowego produktu lub nowej usługi. Wyświetla się różnie w zależności od miejsca, w którym jest oglądana (telewizor, telefon, komputer).

Jak wygląda płatność? Reklamy w banerze masthead są dostępne tylko na podstawie rezerwacji, więc opłaty są naliczane według stałej stawki za dzień (CPD) lub kosztu tysiąca wyświetleń (CPM). Zespół reklamowy Google pomaga w oszacowaniu stawki i docelowej liczby wyświetleń w kampanii.

A na zakończenie! Dla wszystkich, którzy są raczej wzrokowcami (?), przygotowaliśmy grafikę z najciekawszymi informacjami, dotyczącymi reklam na YouTube, które znalazły się w naszym tekście.

Formaty reklam video na You Tube - infografika
5/5 - (3 votes)

Masz pytania?

napisz do nas

  Zgadzam się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez eCommerce Team Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w celach marketingowych ... * rozwiń
  Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych oraz przysługującymi mi prawami ... * rozwiń

  Bożena Kurzyńska

  SOCIAL MEDIA/PERFORMANCE MARKETING
  Pieczenie to moja pasja. Lubię testować nowe smaki, jak i w kółko próbować wszystkiego, co pistacjowe. W eCommerce Team zajmuję się prowadzeniem social media i działań płatnych.
  Udostępnij ten post

  /Polecane artykuły

  Agata Kieć
  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował dokument zawierający rekomendacje dotyczące oznaczania treści reklamowych przez influencerów. Ma on rozwiać wszelkie wątpliwości związane z publikowaniem reklamy w social mediach. Nowe regulacje – po co i dla kogo? Ze względu na wzrost znaczenia influencer marketingu w ostatnich latach, wprowadzenie konkretnych zasad oznaczania
  Maciej Świstoń
  Marketing jest jednym z najważniejszych elementów prowadzenia biznesu obecnie, a jego rola – szczególnie w dobie postępującej cyfryzacji – ciągle rośnie. Ale jak zacząć swoją przygodę z tym fascynującym światem? Pierwszą myślą są często szkolenia, których jest coraz więcej i coraz bardziej dotykają różnych zakresów tematycznych. Oto kilka wskazówek, które
  Oliwia Stachowska
  Tworzenie napisów do reels (rolek na Instagramie) to odrobina więcej wysiłku podczas dodawania publikacji, ale może przynieść Wam ogromne korzyści – zwiększyć zaangażowanie i zasięg Waszych treści. W tym poradniku przedstawimy kompleksowe wskazówki, jak efektywnie generować napisy do reels, korzystając z narzędzi i aplikacji, które usprawnią ten proces. Podstawy tworzenia
  seo co to jest
  Bożena Kurzyńska
  SEO – co to jest? Warto znać odpowiedź na to pytanie. Prowadzicie biznes w sieci, ale Wasza strona internetowa nie przynosi zamierzonych efektów? Odpowiedzią na ten problem może być właśnie SEO.Jest to artykuł o SEO, inspirowany najpopularniejszymi frazami wpisywanymi w Google, które są związane z działalnością naszej agencji eCommerceTeam. Należy