agencja marketingowa eCommerce Team logo

Poukładamy Twój marketing

/
/
/
Formaty reklam video na YouTube

/Blog

Formaty reklam video na YouTube

Bożena Kurzyńska
Formaty reklam video na YouTube - grafika

Formaty reklam video na YouTube są bardzo zróżnicowane. To, który wybierzemy jest bardzo ważne w kontekście celu jaki zamierzamy osiągnąć. Liczba internautów w Polsce w maju 2019 roku wyniosła ogółem 28,3 mln. Z czego prawie 20mln korzysta z platformy YouTube. Daje to zasięg ponad 69,7%. (dane: PBI/Gemius maj 2019). Można śmiało stwierdzić, że reklamy na YouTube stanowią ogromną konkurencję dla tych telewizyjnych, a ich zasięg i możliwość analizy to największa zaleta.

Kiedy mamy już opracowane cele kampanii — możemy przemyśleć, jaki typ reklamy chcielibyśmy wykorzystać. Do wyboru mamy różne formaty reklam na YouTube.

Formaty reklam na YouTube – reklamy in-stream możliwe do pominięcia

Tego typu format pojawia się przed filmami, w ich trakcie, a także po nich i w różnych witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google.
Jak wygląda płatność? Płacisz, gdy użytkownik obejrzy 30 sekund filmu (lub cały film, jeśli jest on krótszy niż 30 sekund) albo wejdzie z nim w inną interakcję – zależnie od tego, co nastąpi wcześniej (w przypadku stawek CPV — Cost Per View). Jeśli natomiast wybrałeś cel: docelowa wartość CPM lub docelowy CPA i maksymalizacja liczby konwersji — płacisz za wyświetlenia.

Cele, z jakimi łączą się kampanie tego typu, to:

 • sprzedaż,
 • ruch w witrynie,
 • świadomość i zasięg marki,
 • potencjalni klienci,
 • rozważanie zakupu produktu danej marki.

Formaty reklam na YouTube – reklamy in-stream niemożliwe do pominięcia

Ten format reklam na YouTube pojawia się przed filmami, w ich trakcie, a także po nich i w różnych witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google. Trwają one maksymalnie 15 sekund, a użytkownicy nie mogą ich pominąć.

Jak wygląda płatność? Płacisz za każde wyświetlenie. Reklamy in-stream niemożliwe do pominięcia są objęte strategią docelowa wartość CPM, więc płacisz za każde wyświetlenie reklamy.

Cele, z jakimi łączą się kampanie tego typu, to:
świadomość i zasięg marki

Formaty reklam na YouTube – reklamy wideo discovery

Reklamy Discovery pojawiają się w wynikach wyszukiwania na You Tube, obok filmów lub na stronie głównej YouTube na komórki. Składają się z tekstu i miniatury pobranej z filmu. Rozmiary i wygląd reklamy mogą się zmieniać w zależności od miejsca wyświetlania, ale reklamy wideo Discovery zawsze zachęcają użytkowników do kliknięcia umożliwiającego obejrzenie filmu. Po kliknięciu materiał wideo wyświetli się na stronie odtwarzania filmu lub na stronie kanału w YouTube.

Jak wygląda płatność? Płacisz jedynie wtedy, kiedy użytkownik kliknie reklamę.

Cele, z jakimi łączą się kampanie tego typu, to:
rozważanie zakupu produktu danej marki

Bumpery reklamowe

Trwają maksymalnie 6 sekund, dlatego muszą szybko i skutecznie przyciągać uwagę. Można je odtwarzać przed filmem, w jego trakcie lub po nim. Widzowie nie mogą pominąć reklamy. Pojawiają się w filmach w YouTube oraz w witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google.

Jak wygląda płatność? Bumpery są objęte strategią docelowa wartość CPM, więc płacisz za każde wyświetlenie reklamy.

Cele, z jakimi łączą się kampanie tego typu, to:
świadomość i zasięg marki

Reklamy w banerze masthead

Można je zarezerwować tylko u przedstawiciela handlowego Google. Ten format polecany jest do zwiększania świadomości wśród klientów odnośnie do premiery rynkowej nowego produktu lub nowej usługi. Wyświetla się różnie w zależności od miejsca, w którym jest oglądana (telewizor, telefon, komputer).

Jak wygląda płatność? Reklamy w banerze masthead są dostępne tylko na podstawie rezerwacji, więc opłaty są naliczane według stałej stawki za dzień (CPD) lub kosztu tysiąca wyświetleń (CPM). Zespół reklamowy Google pomaga w oszacowaniu stawki i docelowej liczby wyświetleń w kampanii.

A na zakończenie! Dla wszystkich, którzy są raczej wzrokowcami (?), przygotowaliśmy grafikę z najciekawszymi informacjami, dotyczącymi reklam na YouTube, które znalazły się w naszym tekście.

Formaty reklam video na You Tube - infografika
5/5 - (3 votes)

Masz pytania?

napisz do nas

  Zgadzam się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez eCommerce Team Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w celach marketingowych ... * rozwiń
  Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych oraz przysługującymi mi prawami ... * rozwiń

  Bożena Kurzyńska

  SOCIAL MEDIA/PERFORMANCE MARKETING
  Pieczenie to moja pasja. Lubię testować nowe smaki, jak i w kółko próbować wszystkiego, co pistacjowe. W eCommerce Team zajmuję się prowadzeniem social media i działań płatnych.
  Udostępnij ten post

  /Polecane artykuły

  Julia Kasperczak
  Jeśli szukacie sposobu na zbudowanie ciekawego profilu, który zaangażuje nowych klientów — prowadzenie Instagrama jest świetnym rozwiązaniem. Ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na najważniejsze pytania. Dowiecie się, dlaczego tak wiele marek już prowadzi swojego konto na Instagramie, co to za aplikacja i jakie daje możliwości. Na skróty: Po
  Małgorzata Marcinkowska
  Pewnie wiecie, kto jest Waszą konkurencją na rynku i mniej-więcej, jak działa oraz mniej-więcej co robi. Jednak właśnie to „mniej-więcej” sprawia, że Wasza konkurencja ma nad Wami przewagę. Przeprowadzenie szczegółowej analizy działań, obranej strategii oraz mocnych stron konkurentów umożliwi Wam lepsze zrozumienie otoczenia biznesowego, a także identyfikację obszarów do poprawy.
  Bożena Kurzyńska
  Znacie bohatera marki Planters? Pozostając wciąż „jedną nogą” w tematyce reklam związanych z Super Bowl, nie sposób przejść obojętnie obok tej związanej z maskotką — Mr. Peanut. Poznajcie historię ponad 100 letniego orzecha, który zmartwychwstał. Brzmi jak kolejna amerykańska reklama, gdzie na każdym kroku czekają nas pościgi i wybuchy. Jednak
  Oskar Rink
  Podjąłeś już decyzję. Decydujesz się na skorzystanie z usług profesjonalistów, aby wspomóc swój biznes w Internecie. Zastanawiasz się pewnie co dalej?