ect-logo.png

Poukładamy Twój marketing

/
/
/
6 najlepszych narzędzi social media, które ułatwią Ci pracę

/Blog

6 najlepszych narzędzi social media, które ułatwią Ci pracę

Maciej Świstoń
miniatura artykulu na bloga o narzedziach pracy z jakich korzystamy w ecommerce team

Zarządzanie obecnością marki w mediach społecznościowych może być skomplikowane i czasochłonne. Na szczęście istnieje wiele narzędzi social media, które mogą ułatwić ten proces. Oto lista 6 najlepszych narzędzi, które pomogą Wam skuteczniej prowadzić działania marketingowe w mediach społecznościowych.

Oto lista przydatnych narzędzi, które mogą pomóc w zarządzaniu zadaniami, komunikacją i wieloma innymi aspektami prowadzenia biznesu. Poznajcie zastosowanie każdego z nich i wybierz te, które sprawią, że pozbędziecie się uczucia straty czasu.

TLDR: Z czego “dziwnego” korzystamy w eCommerce Team?

1. Trello – wszechstronne narzędzie do social media, które ułatwi komunikację z klientem i zespołem

Trello jest popularnym narzędziem do zarządzania zadaniami, które bazuje na idei tablicy kanban (to metoda zarządzania procesem, która pomaga organizacjom w zarządzaniu i usprawnianiu systemów pracy – zwykle jest tablicą z trzema kolumnami „Zlecone”, „W toku” i „Wykonane”). Umożliwia tworzenie list zadań, ustanawianie terminów, dodawanie szczegółowych opisów i przydzielanie zadań do konkretnych członków zespołu. Wyróżnia się prostotą i intuicyjnością interfejsu, co znacznie ułatwia organizowanie zadań. Niemniej, dla bardziej skomplikowanych procesów, Trello może okazać się niewystarczające.

Za pomocą Trello jesteście w stanie zorganizować proces produkcyjny, zaplanować kampanię marketingową, a nawet przeprowadzić proces rekrutacyjny. Trello można też wykorzystać przy układaniu pracy nad realizacją Rolek (o tym więcej opowiada Bożena w naszym kursie Reels. Szczegóły niebawem!). Co więcej, Trello dostępne jest w wersji darmowej, co pozwala Wam na bezkosztowe zapoznanie się z jego funkcjonalnościami i ocenę przydatności narzędzia.

Zdjęcie, jak wygląda aplikacja Trello

2. Monday – najbardziej kompleksowe narzędzie do zarządzania czasem, bazą treści, współpracą i komunikacją

Monday.com to wszechstronne narzędzie do zarządzania projektami i zadaniami, które pozwala na tworzenie tablic do wizualnego przedstawiania zadań, terminów i postępów w projektach. Użytkownicy mogą swobodnie przeciągać i upuszczać elementy, tworzyć powiązania między zadaniami oraz przypisywać zadania do określonych członków zespołu. Monday.com oferuje szereg funkcji, takich jak śledzenie czasu, automatyzacje, powiadomienia i generowanie raportów – szczególnie przydatne, kiedy z narzędzia korzysta cały zespół.

Wyróżnikiem Monday.com jest jego elastyczność i zdolność do dostosowania się do różnorodnych stylów pracy i branż. Można dostosować tablice i widoki do indywidualnych potrzeb, co ułatwia zarządzanie zadaniami na różnych etapach projektu. Ponadto, interfejs Monday.com jest przyjazny dla użytkownika, co ułatwia proces nauki i wprowadzanie zmian.

Darmowa wersja Monday.com umożliwia współpracę dwóch osób. Dzięki tej opcji możecie sprawdzić, czy narzędzie odpowiada Waszym potrzebom i dopiero wtedy zdecydować, czy chcecie zaprosić do współpracy cały zespół.

Wygląd aplikacji Monday

3. Canva – tworzenie atrakcyjnych grafik do social media

Canva to narzędzie do tworzenia grafik (choć właściwie nie tylko), które pozwala na szybkie i łatwe tworzenie atrakcyjnych obrazów do postów na social media. Dzięki niemu nie musisz być profesjonalnym grafikiem, aby stworzyć ciekawe i efektowne obrazy.

Canva oferuje szereg funkcji umożliwiających tworzenie profesjonalnych projektów graficznych. Oto kilka z nich:

 • Gotowe szablony – Canva udostępnia szeroką gamę gotowych szablonów, które możecie wykorzystać jako punkt wyjścia dla Waszych projektów. Szablony obejmują różnorodne kategorie, takie jak plakaty, ulotki, wizytówki, banery reklamowe, grafiki do mediów społecznościowych i wiele innych.
 • Baza grafik i materiałów – jesteście w stanie skorzystać z bogatej bazy grafik, ikon, kształtów i innych elementów, które możecie dodawać do swoich projektów. Canva oferuje również integrację z serwisami takimi jak Unsplash i Pixabay, co daje Wam dostęp do jeszcze większego zbioru darmowych zdjęć.
 • Narzędzia edycji – Canva udostępnia narzędzia edycji, które pozwalają na dostosowanie projektu do Waszych preferencji. Możecie zmieniać kolory, rozmiary, czcionki, dodawać tekst, obrazy i wiele innych.
 • Współpraca – Canva umożliwia współpracę z innymi osobami przy tworzeniu projektów. Możecie zapraszać innych do edycji i komentowania projektów, co ułatwia pracę zespołową i gromadzenie opinii.
wygląd menu głównego w Canvie

4. Brand24 – monitorowanie social media

Brand24 to polskie narzędzie do monitorowania social media, które pozwala na śledzenie wzmianek o Twojej marce w internecie. Umożliwia to szybkie reagowanie na komentarze i opinie, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach i bardzo mocno inwestuje obecnie w AI. Brand24 oferuje wiele przydatnych funkcji, które pomogą Wam w zarządzaniu wizerunkiem marki i ułatwiają życie twórcy treści:

 • Natychmiastowe alerty o wzmiankach – za każdym razem, gdy ktoś wspomni o Waszej marce, otrzymacie natychmiastowe powiadomienie, co daje możliwość szybkiego włączenia się do toczącej się dyskusji.
 • Ponad 20 wskaźników do śledzenia postępów i analizy skuteczności – w narzędziu Brand24 dostępne jest ponad 20 wskaźników, które pomogą Wam ocenić, jak Wasza marka i oferowane przez Was produkty są postrzegane przez użytkowników.
 • Analiza sentymentu – to wskaźnik określający, jak nacechowana emocjonalnie jest opinia znaleziona w internecie: pozytywnie, negatywnie czy neutralnie. Mechanizm ten opiera się przede wszystkim na technologii deep learning. Choć nie zastąpi on pełnej analizy przeprowadzonej przez człowieka, to jest to funkcja, która zdecydowanie warto wypróbować.
 • Analiza konkurencji – możliwość porównania wyników Waszej firmy z wynikami konkurencji to kolejna zaleta tego narzędzia.
 • Generowanie raportów PDF – Brand24 umożliwia stworzenie spersonalizowanych raportów, zawierających wybrane dane, takie jak: najbardziej aktywne strony i profile, kluczowe wzmianki, ilość wzmianek, ich wykres, liczbowe podsumowanie wyników, a nawet kontekst dyskusji czy wybrane cytaty.
 • Ekwiwalent reklamowy (AVE) – metryka wskazująca, ile kosztowałaby dana publikacja, gdyby była ona reklamą. Jest to kontrowersyjny wskaźnik, mający zarówno zwolenników, jak i przeciwników, ale zdecydowanie warto o nim wiedzieć. Wyliczany jest na podstawie takich kryteriów jak: typ wzmianki (komentarz, wpis na forum), sentyment wzmianki oraz zasięg źródła (popularność).

5. ChatGPT – kompleksowe narzędzie do wsparcia w tworzeniu treści na social media

Podobnie jak w przypadku tekstów na blog, ChatGPT jest wsparciem dla social media marketerów w opracowywaniu pomysłów i samych treści na Facebooka, Instagrama, Twittera, a nawet TikToka i YouTube. Dzięki niemu, szybciej też skonstruujecie kalendarz contentu na dany okres. O tym, czym jest sam ChatGPT i dlaczego warto z niego korzystać napiszemy cały, rozbudowany artykuł – zapiszcie się do newslettera, aby dostać powiadomienie.

  * Zgadzam się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez eCommerce Team Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w celu informacyjnym i marketingowym, opisanym w Polityce prywatności
  * Pole obowiązkowe

  Co charakteryzuje treści pisane ręką bota? ChatGPT na potrzeby mediów społecznościowych potrafi np.:

  • Dobrać długość i inne parametry tekstu do wymogów danej platformy;
  • Opracować kilka różnych, unikatowych wersji tego samego posta, co przydaje się szczególnie podczas prowadzenia testów A/B;
  • Zaprojektować copy do posta od razu w kilku językach;
  • Dostosować specyfikę języka i poziom trudności tekstu do wskazanej grupy docelowej.
  • Aplikacja pomoże Wam tworzyć angażujące i spersonalizowane copy do płatnych kampanii i organicznych postów. Możecie ją również poprosić o pomoc, gdy nie macie pomysłu na to, jak odpowiedzieć na dany komentarz. Ponadto, ChatGPT da Wam nawet możliwość wygenerowania skryptów oryginalnych podcastów i scenariuszy wciągających filmów np. na YouTube.

  6. Google Docs – kombajn, który upraszcza pisanie i opiniowanie tekstów

  Google Docs to potężne narzędzie, które może znacznie ułatwić pracę social media managera. Ma bardzo dużo różnych zastosowań, tysiące wtyczek i wsparcie AI, ale w tym całym natłoku narzędzi warto pamiętać o tych najważniejszych funkcjonalnościach:

  • Pisanie głosowe – to funkcja, która pozwala na dyktowanie tekstu, zamiast go pisać. Jest to bardzo przydatne dla osób, które wolą mówić, niż pisać, albo dla tych, które chcą zapisywać pomysły w czasie rzeczywistym. Pisanie głosowe w Google Docs jest wyjątkowo dokładne i może znacznie przyspieszyć proces tworzenia treści.
  • Poprawianie błędów – Google Docs posiada wbudowany korektor, który pomaga w wykrywaniu i poprawianiu błędów ortograficznych i gramatycznych. Jest to niezwykle przydatne, szczególnie kiedy tworzycie dużo treści i nie macie czasu na szczegółowe sprawdzanie wszystkiego ręcznie.
  • Udostępnianie osobom spoza organizacji – Google Docs umożliwia łatwe udostępnianie dokumentów osobom spoza organizacji, co jest przydatne, gdy potrzebujecie feedbacku lub chcecie współpracować z zewnętrznymi dostawcami, konsultantami czy innymi specjalistami.
  • Funkcja „Znajdź i zamień” – ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy chcecie szybko zaktualizować pewne elementy dokumentu – na przykład, jeśli chcecie zmienić nazwę produktu lub marki we wszystkich postach na social media, które przygotowujecie.
  • Tłumaczenia – Google Docs ma wbudowane narzędzie do tłumaczenia, które może przetłumaczyć cały dokument na inny język. Jest to niezwykle przydatne, gdy zarządzacie kontami social media w różnych językach.
  • Szybkość działania – Google Docs działa w chmurze, więc nie trzeba martwić się o zapisywanie dokumentów na swoim komputerze. Możecie uzyskać dostęp do swoich dokumentów z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu, co znacznie przyspiesza pracę i ułatwia współpracę.

  Czy znacie jakieś inne, ciekawe narzędzia social media?

  Podsumowując, istnieje wiele narzędzi social media, które mogą pomóc Wam w efektywnym zarządzaniu Waszą obecnością w mediach społecznościowych. Wybór odpowiedniego narzędzia zależy od Waszych indywidualnych potrzeb i celów. Pamiętajcie jednak, że narzędzia to tylko narzędzia – najważniejsza jest Wasza strategia i praca nad jej wdrożeniem.

  Jeśli chcecie wiedzieć jak zaplanować strategię sprawdźcie nasz artykułTwoja strategia content marketingu w 5 krokach + darmowy planer działań do pobrania

  Oceń wpis

  Masz pytania?

  napisz do nas

   Zgadzam się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez eCommerce Team Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w celach marketingowych ... * rozwiń
   Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych oraz przysługującymi mi prawami ... * rozwiń

   Maciej Świstoń

   CONTENT HUB LEADER/SOCIAL MEDIA
   Interesuję się tematyką video i technologią. Tworzę strony WWW, a po godzinach fotografuję i wykładam na UAM. Nowinki to moja specjalność. W eCommerce Team zajmuję się tworzeniem treści.
   Udostępnij ten post

   /Polecane artykuły

   Oliwia Stachowska
   Prowadzicie social media, ale Wasze działania nie przynoszą pożądanych efektów? W takiej sytuacji warto przeprowadzić analizę social media, dzięki której dowiecie się, które obszary wymagają poprawy lub nie działają. O tym, jak ją wykonać i na co zwrócić uwagę, piszemy w poniższym artykule. Zrozumienie celów analizy Pierwszym krokiem w procesie
   Kinga Arend
   Zdecydowaliście się na współpracę z agencją marketingową, a może rozbudowujecie swój zespół i chcecie opiekę nad firmowymi social mediami powierzyć innemu członkowi teamu? Jeśli tak i zastanawiacie się, jak zrobić to szybko oraz skutecznie, to jesteście w dobrym miejscu.  Zapraszamy Was do lektury naszego krótkiego poradnika, z którego dowiecie się,
   Tomasz Kaczmarek
   Czy wiedzieliście, że przeciętny okres skupienia uwagi człowieka, to zaledwie 8 s? Dla nas, osób odpowiedzialnych za promowanie firm, produktów i usług, stanowi to poważne wyzwanie. Przyciągnięcie uwagi odbiorców w internecie jest trudne, a gdy już się uda, dysponujemy jedynie 8 sekundami, aby zainteresować ich tym, co mamy do zaoferowania.
   Oliwia Stachowska
   Jak zrobić reklamę na Instagramie, aby nie przepalać budżetu i widzieć efekty? Tego dowiecie się z poniższego poradnika. Instagram nie tylko umożliwia dzielenie się zdjęciami i filmami, ale także oferuje możliwość promowania siebie i swojej działalności. Może to przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększenie świadomości marki, dotarcie do nowych klientów