ect-logo.png

Poukładamy Twój marketing

/
/
/
6 najlepszych narzędzi social media, które ułatwią Ci pracę

/Blog

6 najlepszych narzędzi social media, które ułatwią Ci pracę

Maciej Świstoń
miniatura artykulu na bloga o narzedziach pracy z jakich korzystamy w ecommerce team

Zarządzanie obecnością marki w mediach społecznościowych może być skomplikowane i czasochłonne. Na szczęście istnieje wiele narzędzi social media, które mogą ułatwić ten proces. Oto lista 6 najlepszych narzędzi, które pomogą Wam skuteczniej prowadzić działania marketingowe w mediach społecznościowych.

Oto lista przydatnych narzędzi, które mogą pomóc w zarządzaniu zadaniami, komunikacją i wieloma innymi aspektami prowadzenia biznesu. Poznajcie zastosowanie każdego z nich i wybierz te, które sprawią, że pozbędziecie się uczucia straty czasu.

TLDR: Z czego “dziwnego” korzystamy w eCommerce Team?

1. Trello – wszechstronne narzędzie do social media, które ułatwi komunikację z klientem i zespołem

Trello jest popularnym narzędziem do zarządzania zadaniami, które bazuje na idei tablicy kanban (to metoda zarządzania procesem, która pomaga organizacjom w zarządzaniu i usprawnianiu systemów pracy – zwykle jest tablicą z trzema kolumnami „Zlecone”, „W toku” i „Wykonane”). Umożliwia tworzenie list zadań, ustanawianie terminów, dodawanie szczegółowych opisów i przydzielanie zadań do konkretnych członków zespołu. Wyróżnia się prostotą i intuicyjnością interfejsu, co znacznie ułatwia organizowanie zadań. Niemniej, dla bardziej skomplikowanych procesów, Trello może okazać się niewystarczające.

Za pomocą Trello jesteście w stanie zorganizować proces produkcyjny, zaplanować kampanię marketingową, a nawet przeprowadzić proces rekrutacyjny. Trello można też wykorzystać przy układaniu pracy nad realizacją Rolek (o tym więcej opowiada Bożena w naszym kursie Reels. Szczegóły niebawem!). Co więcej, Trello dostępne jest w wersji darmowej, co pozwala Wam na bezkosztowe zapoznanie się z jego funkcjonalnościami i ocenę przydatności narzędzia.

Zdjęcie, jak wygląda aplikacja Trello

2. Monday – najbardziej kompleksowe narzędzie do zarządzania czasem, bazą treści, współpracą i komunikacją

Monday.com to wszechstronne narzędzie do zarządzania projektami i zadaniami, które pozwala na tworzenie tablic do wizualnego przedstawiania zadań, terminów i postępów w projektach. Użytkownicy mogą swobodnie przeciągać i upuszczać elementy, tworzyć powiązania między zadaniami oraz przypisywać zadania do określonych członków zespołu. Monday.com oferuje szereg funkcji, takich jak śledzenie czasu, automatyzacje, powiadomienia i generowanie raportów – szczególnie przydatne, kiedy z narzędzia korzysta cały zespół.

Wyróżnikiem Monday.com jest jego elastyczność i zdolność do dostosowania się do różnorodnych stylów pracy i branż. Można dostosować tablice i widoki do indywidualnych potrzeb, co ułatwia zarządzanie zadaniami na różnych etapach projektu. Ponadto, interfejs Monday.com jest przyjazny dla użytkownika, co ułatwia proces nauki i wprowadzanie zmian.

Darmowa wersja Monday.com umożliwia współpracę dwóch osób. Dzięki tej opcji możecie sprawdzić, czy narzędzie odpowiada Waszym potrzebom i dopiero wtedy zdecydować, czy chcecie zaprosić do współpracy cały zespół.

Wygląd aplikacji Monday

3. Canva – tworzenie atrakcyjnych grafik do social media

Canva to narzędzie do tworzenia grafik (choć właściwie nie tylko), które pozwala na szybkie i łatwe tworzenie atrakcyjnych obrazów do postów na social media. Dzięki niemu nie musisz być profesjonalnym grafikiem, aby stworzyć ciekawe i efektowne obrazy.

Canva oferuje szereg funkcji umożliwiających tworzenie profesjonalnych projektów graficznych. Oto kilka z nich:

 • Gotowe szablony – Canva udostępnia szeroką gamę gotowych szablonów, które możecie wykorzystać jako punkt wyjścia dla Waszych projektów. Szablony obejmują różnorodne kategorie, takie jak plakaty, ulotki, wizytówki, banery reklamowe, grafiki do mediów społecznościowych i wiele innych.
 • Baza grafik i materiałów – jesteście w stanie skorzystać z bogatej bazy grafik, ikon, kształtów i innych elementów, które możecie dodawać do swoich projektów. Canva oferuje również integrację z serwisami takimi jak Unsplash i Pixabay, co daje Wam dostęp do jeszcze większego zbioru darmowych zdjęć.
 • Narzędzia edycji – Canva udostępnia narzędzia edycji, które pozwalają na dostosowanie projektu do Waszych preferencji. Możecie zmieniać kolory, rozmiary, czcionki, dodawać tekst, obrazy i wiele innych.
 • Współpraca – Canva umożliwia współpracę z innymi osobami przy tworzeniu projektów. Możecie zapraszać innych do edycji i komentowania projektów, co ułatwia pracę zespołową i gromadzenie opinii.
wygląd menu głównego w Canvie

4. Brand24 – monitorowanie social media

Brand24 to polskie narzędzie do monitorowania social media, które pozwala na śledzenie wzmianek o Twojej marce w internecie. Umożliwia to szybkie reagowanie na komentarze i opinie, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach i bardzo mocno inwestuje obecnie w AI. Brand24 oferuje wiele przydatnych funkcji, które pomogą Wam w zarządzaniu wizerunkiem marki i ułatwiają życie twórcy treści:

 • Natychmiastowe alerty o wzmiankach – za każdym razem, gdy ktoś wspomni o Waszej marce, otrzymacie natychmiastowe powiadomienie, co daje możliwość szybkiego włączenia się do toczącej się dyskusji.
 • Ponad 20 wskaźników do śledzenia postępów i analizy skuteczności – w narzędziu Brand24 dostępne jest ponad 20 wskaźników, które pomogą Wam ocenić, jak Wasza marka i oferowane przez Was produkty są postrzegane przez użytkowników.
 • Analiza sentymentu – to wskaźnik określający, jak nacechowana emocjonalnie jest opinia znaleziona w internecie: pozytywnie, negatywnie czy neutralnie. Mechanizm ten opiera się przede wszystkim na technologii deep learning. Choć nie zastąpi on pełnej analizy przeprowadzonej przez człowieka, to jest to funkcja, która zdecydowanie warto wypróbować.
 • Analiza konkurencji – możliwość porównania wyników Waszej firmy z wynikami konkurencji to kolejna zaleta tego narzędzia.
 • Generowanie raportów PDF – Brand24 umożliwia stworzenie spersonalizowanych raportów, zawierających wybrane dane, takie jak: najbardziej aktywne strony i profile, kluczowe wzmianki, ilość wzmianek, ich wykres, liczbowe podsumowanie wyników, a nawet kontekst dyskusji czy wybrane cytaty.
 • Ekwiwalent reklamowy (AVE) – metryka wskazująca, ile kosztowałaby dana publikacja, gdyby była ona reklamą. Jest to kontrowersyjny wskaźnik, mający zarówno zwolenników, jak i przeciwników, ale zdecydowanie warto o nim wiedzieć. Wyliczany jest na podstawie takich kryteriów jak: typ wzmianki (komentarz, wpis na forum), sentyment wzmianki oraz zasięg źródła (popularność).

5. ChatGPT – kompleksowe narzędzie do wsparcia w tworzeniu treści na social media

Podobnie jak w przypadku tekstów na blog, ChatGPT jest wsparciem dla social media marketerów w opracowywaniu pomysłów i samych treści na Facebooka, Instagrama, Twittera, a nawet TikToka i YouTube. Dzięki niemu, szybciej też skonstruujecie kalendarz contentu na dany okres. O tym, czym jest sam ChatGPT i dlaczego warto z niego korzystać napiszemy cały, rozbudowany artykuł – zapiszcie się do newslettera, aby dostać powiadomienie.

  * Zgadzam się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez eCommerce Team Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w celu informacyjnym i marketingowym, opisanym w Polityce prywatności
  * Pole obowiązkowe

  Co charakteryzuje treści pisane ręką bota? ChatGPT na potrzeby mediów społecznościowych potrafi np.:

  • Dobrać długość i inne parametry tekstu do wymogów danej platformy;
  • Opracować kilka różnych, unikatowych wersji tego samego posta, co przydaje się szczególnie podczas prowadzenia testów A/B;
  • Zaprojektować copy do posta od razu w kilku językach;
  • Dostosować specyfikę języka i poziom trudności tekstu do wskazanej grupy docelowej.
  • Aplikacja pomoże Wam tworzyć angażujące i spersonalizowane copy do płatnych kampanii i organicznych postów. Możecie ją również poprosić o pomoc, gdy nie macie pomysłu na to, jak odpowiedzieć na dany komentarz. Ponadto, ChatGPT da Wam nawet możliwość wygenerowania skryptów oryginalnych podcastów i scenariuszy wciągających filmów np. na YouTube.

  6. Google Docs – kombajn, który upraszcza pisanie i opiniowanie tekstów

  Google Docs to potężne narzędzie, które może znacznie ułatwić pracę social media managera. Ma bardzo dużo różnych zastosowań, tysiące wtyczek i wsparcie AI, ale w tym całym natłoku narzędzi warto pamiętać o tych najważniejszych funkcjonalnościach:

  • Pisanie głosowe – to funkcja, która pozwala na dyktowanie tekstu, zamiast go pisać. Jest to bardzo przydatne dla osób, które wolą mówić, niż pisać, albo dla tych, które chcą zapisywać pomysły w czasie rzeczywistym. Pisanie głosowe w Google Docs jest wyjątkowo dokładne i może znacznie przyspieszyć proces tworzenia treści.
  • Poprawianie błędów – Google Docs posiada wbudowany korektor, który pomaga w wykrywaniu i poprawianiu błędów ortograficznych i gramatycznych. Jest to niezwykle przydatne, szczególnie kiedy tworzycie dużo treści i nie macie czasu na szczegółowe sprawdzanie wszystkiego ręcznie.
  • Udostępnianie osobom spoza organizacji – Google Docs umożliwia łatwe udostępnianie dokumentów osobom spoza organizacji, co jest przydatne, gdy potrzebujecie feedbacku lub chcecie współpracować z zewnętrznymi dostawcami, konsultantami czy innymi specjalistami.
  • Funkcja „Znajdź i zamień” – ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy chcecie szybko zaktualizować pewne elementy dokumentu – na przykład, jeśli chcecie zmienić nazwę produktu lub marki we wszystkich postach na social media, które przygotowujecie.
  • Tłumaczenia – Google Docs ma wbudowane narzędzie do tłumaczenia, które może przetłumaczyć cały dokument na inny język. Jest to niezwykle przydatne, gdy zarządzacie kontami social media w różnych językach.
  • Szybkość działania – Google Docs działa w chmurze, więc nie trzeba martwić się o zapisywanie dokumentów na swoim komputerze. Możecie uzyskać dostęp do swoich dokumentów z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu, co znacznie przyspiesza pracę i ułatwia współpracę.

  Czy znacie jakieś inne, ciekawe narzędzia social media?

  Podsumowując, istnieje wiele narzędzi social media, które mogą pomóc Wam w efektywnym zarządzaniu Waszą obecnością w mediach społecznościowych. Wybór odpowiedniego narzędzia zależy od Waszych indywidualnych potrzeb i celów. Pamiętajcie jednak, że narzędzia to tylko narzędzia – najważniejsza jest Wasza strategia i praca nad jej wdrożeniem.

  Jeśli chcecie wiedzieć jak zaplanować strategię sprawdźcie nasz artykułTwoja strategia content marketingu w 5 krokach + darmowy planer działań do pobrania

  Oceń wpis

  Masz pytania?

  napisz do nas

   Zgadzam się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez eCommerce Team Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w celach marketingowych ... * rozwiń
   Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych oraz przysługującymi mi prawami ... * rozwiń

   Maciej Świstoń

   CONTENT HUB LEADER/SOCIAL MEDIA
   Interesuję się tematyką video i technologią. Tworzę strony WWW, a po godzinach fotografuję i wykładam na UAM. Nowinki to moja specjalność. W eCommerce Team zajmuję się tworzeniem treści.
   Udostępnij ten post

   /Polecane artykuły

   SEO-jak-zrobic-strone-internetowa
   Tomasz Kaczmarek
   SEO to proces optymalizacji serwisu pod kątem wyników wyszukiwania (z angielskiego: Search Engine Optimization). Mówiąc inaczej, to działania mające na celu „zaprzyjaźnianie” strony internetowej z wyszukiwarkami, takimi jak na przykład Google. Warto brać pod uwagę SEO podczas budowy każdej nowej strony internetowej. Kto kiedyś świadomie próbował pozycjonować swoją witrynę, wie
   Oliwia Stachowska
   Wielu sprzedawców podchodzi do Black Friday jak do okazji zwiększenia przychodów w sklepie w ostatni piątek listopada. Nie popełniajcie ich błędów – przekujcie wyniki tego sprzedażowego święta na bardziej długofalowe korzyści. Podpowiemy Wam jak! Kilka słów o Black Friday – statystyki  Black Friday – czyli Czarny Piątek – jako inicjatywa
   narzędzia SEO
   eCommerce Team
   Niezbędne w pracy każdego pozycjonera jest odpowiednie przygotowanie strategii, analiza strony, konkurencji i innych aspektów wpływających na pozycje w wynikach wyszukiwania. Z pomocą przychodzą różne narzędzia SEO. Dzięki nim w szybszy i łatwiejszy sposób można ocenić kondycję strony oraz rynek, na którym funkcjonuje przedsiębiorstwo.  W poniższym artykule przedstawimy i omówimy
   Małgorzata Marcinkowska
   Pewnie wiecie, kto jest Waszą konkurencją na rynku i mniej-więcej, jak działa oraz mniej-więcej co robi. Jednak właśnie to „mniej-więcej” sprawia, że Wasza konkurencja ma nad Wami przewagę. Przeprowadzenie szczegółowej analizy działań, obranej strategii oraz mocnych stron konkurentów umożliwi Wam lepsze zrozumienie otoczenia biznesowego, a także identyfikację obszarów do poprawy.